Nejčastěji kladené otázky - povrchové úpravy

Jaké jsou maximální rozměry předmětů, které jste schopni pokovit?
Maximální rozměry se u jednotlivých druhů pokovení odvíjejí od rozměrů pokovovacích van. Obecně lze prohlásit, že jsme schopni pokovit předměty s rozměry až 1 - 1,5 metru.

Můžete mi pokovit součástku, která váží 20 kg?
Ano, můžeme. Vzhledem k náročnosti manipulace s těžkými zakázkami jsme schopni pokovit předměty o váze přesahující 15 kg, ale vždy jen po předchozí domluvě.

Potřeboval bych pochromovat několik autodílů. Můžu se na vás obrátit?
Chromování jako jednu z nejčastěji požadovaných povrchových úprav samozřejmě ovládáme.

Můžete mi pokovit několik odznaků?
Ano, lze zpracovat i drobné zakázky jako jsou medaile, přezky či prsteny. Ale je třeba počítat s delším termínem dodání a minimální hodnotou zakázky, která činí 500,- Kč bez DPH.

Jakými způsoby pokovujete?
Pokovujeme galvanizací, tedy elektrolytickým způsobem. Běžně provádíme pokovení na závěsech a pokovení hromadné. Jednotlivé metody závisí často na zvoleném druhu pokovení. Většinu povrchových úprav provádíme oběma druhy uchycení pokovovaných předmětů. Obecně lze říci, že hromadně se pokovují spíše drobné předměty. Toto pokovení probíhá kratší dobu a je efektivnější. Existuje u něj však riziko nerovnoměrného nanášení kovové vrstvy, tzv. stínění. Pokovování na závěsech je sice náročnější, avšak umožňuje přesnější dosažení požadované tloušťky naneseného kovu.

Potřebovala bych pokovit mosazí patinou rám zrcadla a zajímalo by mne, jaká by byla cena.
Pro co nejpřesnější stanovení nabídkové kalkulace jakékoli povrchové úpravy je nezbytné znát přesné rozměry pokovovaných součástí. Optimální je buď doručit vzorek dílu, který se bude pokovovat nebo alespoň zajistit předání výkresu s vyznačenými rozměry a požadovanou plochou pokovení. Dále cenu ovlivňuje náročnost předúprav a poúprav, jakými jsou např. broušení, leštění, moření, pasivace či patiny.

Ke stažení

vlastnosti povlaků, kombinace kovů, rychlost koroze [XLS]

 

Rychlé informace


Galvanovna Hostivař s.r.o.
Sídlo - Žitavského 588, 156 00 Praha 5 - Zbraslav
Provozovna - U Továren 999/31, 102 00 Praha 10

IČ:03807444 | DIČ: CZ003807444


Telefon: +420 246 027 472

E-mail: info@ghostivar.cz
Internet:
www.galvenn.cz

Otevírací doba


OTEVŘENO: Po-Pá 7-16 h